Ford Crown Victoria – Kentucky State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Kentucky State Police (KSP) to organ policji stanowej stanu Kentucky podległej Biurze Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego w Kentucky (Kentucky Justice and Public Safety Cabinet, JPSC). Funkcjonariusze KSP noszą tytuł State Troopers. Ich mundur jest grafitowoszary z czarnym paskiem po boku.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wykonaną przez amerykańską firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, pokrywy silnika i bagażnika oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne Kentucky State Police, które wykonałem własnoręcznie. Edycja modelu jest limitowana do 7500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer seryjny 5499.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *