Ford Crown Victoria – Storybrooke Sheriff’s Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Prezentowany model to miniatura fikcyjnego radiowozu w skali 1:43, wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight w serii Hollywood. Pojazdem takim poruszał się szeryf Graham w serialu telewizji ABC „Once Upon a Time” (pol. tytuł „Dawno, dawno temu”). Model ten jest jednym z moich ulubionych radiowozów firmy Greenlight w skali 1:43. Został pomalowany bardzo ładnym, metalicznym brązowym lakierem, podobnie wnętrze robi dobre wrażenie – beżowy kolor jest „trafiony” z odcieniem i wygląda naturalnie. Miniatura ma otwierane klapy silnika i bagażnika, skręcane przednie koła i otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *