Mercedes-Benz ML 320 – Policja (Polska)

Mercedes-Benz klasy M pierwszej generacji (W163) to samochód typu SUV klasy wyższej produkowany w latach 1997-2005. Model ML 320 był zasilany silnikiem typu V6 o pojemności 3,2 l i mocy 218 KM. Prędkość maksymalna wynosiła 180 km/h.

Prezentowany model pochodzi z serii kilku miniatur radiowozów w malowaniu policji polskiej, które na początku XXI wieku zostały wydane przez firmę Hongwell w serii Cararama. Wśród tych modeli znalazły się pojazdy takie jak Volvo 850, Volvo V70 czy SAAB 9-5. Wszystkie te pojazdy nigdy nie służyły jako oznakowane radiowozy polskiej policji, dlatego serię tę należy traktować jako ciekawostkę – nie mniej jednak są one już praktycznie nieosiągalne na aukcjach internetowych, dlatego mogą być elementem kolekcji, który warto posiadać w swoim modelarskim garażu.

Egzemplarz modelu Mercedesa ML 320, w którego posiadaniu jestem, już w momencie zakupu był niestety w kiepskim stanie technicznym (prawdopodobnie służył jako zabawka). Model nie posiadał oryginalnej belki świetlnej, którą montował w tym modelu Hongwell – zamontowałem w nim więc belkę od modeli Welly, która zresztą wygląda bardziej autentycznie (oryginalna była granatowo-srebrna z pomarańczowym pasem na dole). Kolejną zmianą była wymiana tablic rejestracyjnych, ponieważ producent umieścił na miniaturze tablice niezgodne z wzorami wydawanymi w Polsce. Tablice rejestracyjne do modelu wykonałem samodzielnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Mercedes-Benz ML 320 – Policja (Polska)

  1. Katarzyna pisze:

    Hmmm Mam ten model w swojej kolekcji, belka nie ma na dole pomarańczowego pasa. Właściwie trudno ją opisać, ale jest oryginalna, bez przeróbek, niemniej, nie przypomina tej z Pana opisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *