Škoda Octavia III – Policie České republiky (Czechy)

Škoda Octavia trzeciej generacji to produkowany od roku 2013 samochód klasy kompakt. Jest jednym z najpopularniejszych samochodów tego segmentu nie tylko w Czechach, ale również krajach takich jak Polska, Słowacja czy Niemcy. Samochód przeszedł w 2016 facelifting polegający m.in. na zmianie pasa przedniego wraz z reflektorami. Od 2020 prawdopodobnie będzie produkowana czwarta generacja modelu Octavia.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez czeską firmę Abrex, która specjalizuje się obecnie głównie w modelach samochodów produkcji czeskiej i czechosłowackiej (Tatra, Škoda). Model został przeze mnie zakupiony w przyfabrycznym muzeum Škody w Mladá Boleslav, aczkolwiek modele firmy Abrex są łatwo dostępne na terenie Czech i znaleźć je można w wielu czeskich sklepach – chociażby hipermarketach (np. sieci Globus). Pojawiają się one również w Polsce.
Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *