Volkswagen Beetle – Policía Federal (Meksyk)

Volkswagen Typ 1, Beetle, Garbus – to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1938-2003. Łącznie wyprodukowano 21 529 464 egzemplarze modelu (z czego 15 444 858 w Niemczech – w tym 330 251 kabrioletów, a około 3 350 000 w Brazylii). Czyni to Garbusa najdłużej i najliczniej produkowanym modelem samochodu w historii motoryzacji. Samochód ten został zaprojektowany przez Ferdinanda Porsche, na polecenie Adolfa Hitlera, jako „samochód dla ludu” (niem. Volkswagen). Jego cena w przybliżeniu była równa cenie zakupu motocykla. Model przez wiele lat produkcji przechodził rozmaite modyfikacje, zarówno podzespołów mechanicznych, jak i wyglądu, jednak zasadnicza bryła auta i ogólny jego wygląd nigdy nie uległy większym zmianom. Oprócz Niemiec Garbusy produkowane były w Australii, Indonezji, Brazylii, Belgii, Irlandii, Meksyku, Nigerii, Republice Południowej Afryki, Bośni i Hercegowinie, Wenezueli i na Filipinach. Ostatni wyprodukowany Garbus zyskał przydomek El Rey i został przekazany do muzeum Volkswagena w Wolfsburgu.

Policía Federal to krajowa formacja policyjna w Meksyku. Podlega ona Departamentowi Bezpieczeństwa i Ochrony Cywilnej. Za sprawą trwających w kraju walk między kartelami narkotykowymi i koniecznością ich zwalczania, Policía Federal jest formacją bardzo silnie uzbrojoną, a jej funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni – zwłaszcza ci, którzy pracują w jej oddziałach specjalnych, nazywanych Gospesz. Główna siedziba formacji znajduje się w Mexico City. Policía Federal zatrudnia obecnie około 38000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi oraz skręcane przednie koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *