Nissan Fairlady 240Z – Keisatsu-chō (Japonia)

Nissan (Datsun) Fairlady 240Z to japoński samochód sportowy produkowany w latach 1969-1978. Samochód miał bardzo dobre właściwości jezdne i gwarantował wysoki komfort jazdy dzięki niezależnemu zawieszeniu wszystkich kół. Silnik o pojemności 2,4 l rozwijał moc 151 KM. Auto było dostępne z cztero- lub pięciobiegową manualną skrzynią biegów bądź z trzybiegowym automatem. Następcą modelu został Nissan 280ZX.

Keisatsu-chō (警察庁) jest centralną agencją policyjną w Japonii. W jej skład wchodzi również Gwardia Cesarska. Formacja liczy około 7800 funkcjonariuszy. Keisatsu-chō dzieli się na sześć regionalnych biur, z których każdemu podlega kilka prefektur Japonii. Z tej struktury wyłączone są miasto Tokio i wyspa Hokkaido, które ze względu na szczególne znaczenie miasta (Tokio) i sytuację geograficzną (Hokkaido) posiadają własne, niezależne wydziały policji.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę DeAgostini i wydaną w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 5. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *