Honda NSX – Keisatsu-chō (Japonia)

Honda NSX (New Sportscar eXperimental) pierwszej generacji to samochód sportowy produkowany w latach 1990-2005. NSX dostępny był wyłącznie jako dwudrzwiowe coupé, z silnikami typu V6 o mocy 274 lub 280 KM. Skrzynia biegów była automatyczna bądź manualna. NSX był pierwszym modelem Hondy z centralnie umieszczoną jednostką napędową. W 2001 samochód przeszedł facelifting, przy okazji którego stracił m.in. charakterystyczne, wysuwane reflektory. W 2005 zaprzestano jego produkcji ze względu na wprowadzenie nowych, restrykcyjnych norm emisji spalin. W 2016 Honda zaprezentowała zupełnie nową generację NSX-a, która produkowana jest do chwili obecnej.

Keisatsu-chō (警察庁) jest centralną agencją policyjną w Japonii. W jej skład wchodzi również Gwardia Cesarska. Formacja liczy około 7800 funkcjonariuszy. Keisatsu-chō dzieli się na sześć regionalnych biur, z których każdemu podlega kilka prefektur Japonii. Z tej struktury wyłączone są miasto Tokio i wyspa Hokkaido, które ze względu na szczególne znaczenie miasta (Tokio) i sytuację geograficzną (Hokkaido) posiadają własne, niezależne wydziały policji.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę DeAgostini i wydaną w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 8. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *