Łada 2106 – Militsiya (Rosja)

Łada 2106 to samochód osobowy produkowany w ZSRR i Rosji w latach 1975-2006. Konstrukcyjnie stanowił rozwinięcie modelu 2103, który z kolei był lepiej wyposażoną, luksusową wersją modelu 2101. Samochód oferowano z benzynowym silnikiem 1,6 l o mocy 78 KM. Napęd przenoszony był na tylne koła, a skrzynia biegów była manualna. Następcą modelu została Łada 2107.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Universal Hobbies i wydana w serii modeli „James Bond 007 Collection” jako numer 113. Prezentuje ona radiowóz z filmu o przygodach Jamesa Bonda „Goldeneye”. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *