Škoda Octavia II – Policie České republiky (Czechy)

Škoda Octavia drugiej generacji to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 2004-2013. W 2008 samochód przeszedł facelifing zmieniający m.in. wygląd przednich i tylnych reflektorów, atrapy chłodnicy oraz zderzaków. Auto dostępne było jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. Skrzynia biegów mogła być manualna, automatyczna lub półautomatyczna. Napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez czeską firmę Abrex, która specjalizuje się obecnie głównie w modelach samochodów produkcji czeskiej i czechosłowackiej (Tatra, Škoda). Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *