Citroën ID 19 – Croix-Rouge française (Francja)

Citroën ID to uboższa, produkowana ze słabszym (62 KM) silnikiem i uboższym wyposażeniem odmiana modelu DS. Model ten pozbawiono wszystkich elementów hydraulicznych, poza hydropneumatycznym zawieszeniem. ID w odróżnieniu od DS występowało także w wersji kombi, oznaczanej Break. Model ten, ze względu na ogromną przestrzeń we wnętrzu, często wykorzystywany był we Francji jako sanitarka.

Croix-Rouge française (Francuski Czerwony Krzyż) to jedna z najstarszych narodowych organizacji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. W czasie II wojny światowej organizacja objęła opieką m.in. dziesiątki tysięcy więźniów uwolnionych z obozów zagłady, towarzyszyła także wojskom alianckim w wyzwoleniu obozów Auschwitz-Birkenau, Dachau i Buchenwald. Obecnie organizacja jest aktywna przy międzynarodowych akcjach pomocy np. ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Francuski Czerwony Krzyż zrzesza około 53000 wolontariuszy i zatrudnia około 18000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Atlas i wydana w serii modeli „Ambulance Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *