Rural Willys – Polícia Militar de Santa Catarina (Brazylia)

Rural Willys to samochód osobowy typu SUV, produkowany w latach 1946-1967 (w USA i Japonii) oraz 1958-1977 (w Brazylii). W Stanach zjednoczonych auto produkowane było jako Jeep Station Wagon, w Japonii jako Mitsubishi J37. Model na rynek brazylijski został przeprojektowany stylistycznie, a jego design miał nawiązywać do intensywnie wtedy rozwijającej się architektury stolicy kraju. Samochód ten posiadał napęd 4×4 lub 4×2 oraz silnik benzynowy o pojemności 2,6 lub 3,0 l i przybliżonej mocy 90 KM. Willysa Rural można śmiało uznać za jednego z protoplastów dzisiejszych aut typu SUV – był to bowiem wygodny, rodzinny pojazd, posiadający jednocześnie dobre właściwości terenowe i zdolny do pokonywania kiepsko utrzymanych, błotnistych dróg na brazylijskiej prowincji.

Polícia Militar de Santa Catarina (PMSC) to formacja policji (żandarmerii) wojskowej stanu Santa Catarina w Brazylii. Liczy ona obecnie około 10000 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w mieście Florianópolis (Floripa).

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini. Model ukazał się w polskiej serii „Kultowe wozy policyjne” jako numer 40. Został on przez producenta niepoprawnie opisany jako „Policja Brazylii”. Identyczna miniatura ukazała się również w brazylijskiej serii „Veículos de Serviço do Brasil” (Pojazdy służbowe Brazylii), jednak tamtejszy model nie posiadał tablic rejestracyjnych. Na podstawie zdjęć dostępnych w internecie wiadomo, że radiowóz o numerze rejestracyjnym 514 służył w mieście Joinville w stanie Santa Catarina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *