Lamborghini Gallardo – Polizia di Stato (Włochy)

Lamborghini Gallardo to supersamochód klasy wyższej, produkowany w latach 2003-2013. Auto produkowane było jako dwudrzwiowe coupe oraz dwudrzwiowy roadster. Gallardo oferowane było z silnikami o mocy od 500 do 562 KM, skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie. Prędkość maksymalna wynosiła od 309 w najsłabszej do 325 km/h w najmocniejszej wersji.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo DeAgostini w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 18. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *