Ford model 1949 – New York Police Department (USA)

Ford model 1949 to gama samochodów osobowych klasy średniej wyższej, obejmująca dwa modele – DeLuxe oraz lepiej wykończony Custom/Custom DeLuxe. Produkowano je w latach 1948-1951 – były to jedyne samochody osobowe wytwarzane przez Forda w tamtym okresie. W gamie 1949 dostępne były różne wersje nadwoziowe – dwu- i czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupe, dwudrzwiowy kabriolet oraz trzydrzwiowe kombi. Do napędu używano silników R6 i V8, o mocy odpowiednio 95 i 100 KM. Następcą gamy 1949 został Ford model 1952.

New York Police Department to formacja policyjna, która swoją jurysdykcją obejmuje miasto Nowy Jork. Jest to najliczniejsza formacja policyjna w Stanach Zjednoczonych, która liczy w swoich szeregach ponad 40000 funkcjonariuszy. NYPD posiada szereg specjalistycznych wydziałów, do których zalicza się m.in. własna jednostka pogotowia ratunkowego, jednostka K9 (psów policyjnych), oddział wodny i lotniczy, oddział wywiadu kryminalnego, oddziały bombowy, antyterrorystyczny, przeciwko przestępczości gospodarczej, przeciwko przestępczości zorganizowanej czy antynarkotykowy. Wydziały wywiadu kryminalnego i antyterrorystyczny NYPD mają swoich oficerów w 11 miastach na świecie. Funkcjonariusze NYPD są nazywani New York’s Finest.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *