Mini Cooper S – Gōng’ān (Chiny)

Mini nowej generacji to miejski samochód produkowany od 2001 do chwili obecnej. Stylistyką ma on nawiązywać do klasycznego Mini z XX w. Samochód pierwotnie oferowany był jako trzydrzwiowy hatchback oraz dwudrzwiowy kabriolet. W zależności od wersji, pierwsza generacja modelu występowała pod nazwami Cooper, One lub Cabrio. W 2004 samochód przeszedł faclifting. Od 2007 była produkowana nowa generacja modelu, do której dodano także pięciodrzwiowe kombi (Clubman). W 2013 do sprzedaży trafiła trzecia generacja Mini, w której poszerzono gamę modelową o hatchbacka w wersji pięciodrzwiowej. Samochód we wszystkich generacjach posiadał przedni napęd. Skrzynia biegów w najnowszej generacji jest wyłącznie automatyczna, a w dwóch poprzednich mogła być automatyczna bądź manualna.

Gōng’ān (Ludowa Policja Chińskiej Republiki Ludowej) to organ policji cywilnej w Chinach. Formacja zajmuje się zadaniami takimi jak ochrona bezpieczeństwa publicznego, ochrona bezpieczeństwa państwa, pełnienie funkcji służby więziennej czy policji sądowej. Podlega ona pod chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Formacja dysponuje trzema szkołami policyjnymi na terenie kraju, w których kształcą się przyszli funkcjonariusze.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 40. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *