Peugeot 404 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 404 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1960 – 1988. Samochód dostępny był w różnych wersjach nadwoziowych – sedan, kombi, pickup, kabriolet oraz coupe. Auto oferowane było z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 oraz z jednostką diesla o pojemności 1,9 litra. Skrzynia biegów była manualna, bądź – opcjonalnie – automatyczna. Napęd przenoszony był na tylną oś. We Francji produkcję 404 zakończono w roku 1975, ale ze względu na jego popularność w krajach rozwijających się, był on produkowany za granicą na francuskiej licencji aż do roku 1988.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *