Plymouth Fury – Arkansas State Police (USA)

Plymouth Fury to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany przez Chryslera pod marką Plymouth w latach 1956-1978. Auto powstało jako pokaz możliwości producenta, tzw. model halo. Powstało siedem generacji modelu, z których każda była produkowana w różnych wersjach nadwoziowych. Nazwa modelu po polsku oznacza „furię„.

Arkansas State Police (ASP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji stanowej w stanie Arkansas. Zajmuje się głównie wsparciem lokalnych wydziałów policji w walce z przestępczością kryminalną. W kompetencjach ASP nie mieszczą się zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego – tymi bowiem zajmuje się inna agencja, Arkansas Highway Police (AHP). Policja stanowa w Arkansas nie jest dużą formacją – obecnie liczy ona około 900 pracowników. Główna siedziba formacji znajduje się w Little Rock.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model ukazał się w serii modeli „Hollywood” i prezentuje radiowóz z filmu „Smokey & the Bandit” (pol. tytuł „Mistrz kierownicy ucieka”). Numer katalogowy miniatury to 86536. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne Arkansas State Police.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *