Renault Kangoo II – Police Municipale (Francja)

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 1998 do chwili obecnej. Od 2007 produkowana jest druga generacja modelu, a prawdopodobnie w 2020 zaprezentowana zostanie trzecia. Kangoo oferowane było i jest jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan oraz jako dwu-, trzy- i czterodrzwiowy furgon. Obie generacje wyposażano w manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią (Kangoo II) lub przednią bądź obie osie (Kangoo I).

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *