Fiat 238 – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat 238 to niewielki samochód osobowo-dostawczy, produkowany w latach 1967-1983. Samochód produkowano w wielu wersjach nadwoziowych, takich jak kamper, mikrobus, radiowóz, ambulans, furgon, van czy wersja skrzyniowa. Auto oferowane było z benzynowymi silnikami o mocy od 44 do 52 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *