Ford Crown Victoria – Georgia State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Georgia State Patrol (GSP) to amerykańska formacja policji drogowej i stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Georgia. Oprócz ścigania sprawców wykroczeń drogowych i przestępstw kryminalnych, formacja zajmuje się ochroną ważnych obiektów stanowych (takich jak Kapitol Stanu Georgia czy Sąd Najwyższy i Apelacyjny Stanu Georgia) oraz ważnych w stanie osób, takich jak gubernator czy naczelnik sądu najwyższego. GSP liczy obecnie około 1300 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w Atlancie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane koła oraz otwierane klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne. Edycja miniatury jest limitowana do 1000 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 0898.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *