Mercedes-Benz Sprinter – Police Nationale (Francja)

Mercedes-Benz Sprinter drugiej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 2005-2018. W 2013 auto przeszło gruntowny facelifting – zmieniono przedni zderzak, obniżono prześwit, przeprojektowano reflektory oraz grill. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 156 do 258 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 88 do 190 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylną lub obie osie.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Mój egzemplarz przeszedł niewielką waloryzację w postaci pomalowania odbłyśników reflektorów oraz dodania własnoręcznie wykonanych, francuskich tablic rejestracyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *