Porsche 356 – Rijkspolitie (Holandia)

Porsche 356 to sportowy samochód osobowy, produkowany w latach 1948-1965. Był to pierwszy model produkowany przez markę Porsche. Auto dostępne było jako coupe, kabriolet oraz speedster (wersja bez dachu). Skrzynia biegów była czterobiegowa, manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Atlas i wydana w serii modeli „Police Cars„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *