Porsche 911 – Bundespolizei (Austria)

Porsche 911 szóstej generacji to sportowy samochód osobowy, produkowany w latach 2004-2012. Auto oferowane było jako dwudrzwiowe coupe, kabriolet oraz targa. Samochód oferowany był z manualną, półautomatyczną bądź automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na tylną lub obie osie. 911-tka siódmej generacji dostępna była z silnikami benzynowymi o mocy od 325 do 530 KM.

Bundespolizei jest federalną formacją policyjną, odpowiedzialną za przestrzeganie prawa oraz ochronę bezpieczeństwa publicznego na terenie Austrii. Liczy ona około 25000 funkcjonariuszy, którzy noszą granatowe mundury. Radiowozy Bundespolizei obecnie są malowane w schemat srebrno-granatowo-czerwony – stare, biało-czerwone malowanie jest wycofywane i aktualnie już rzadko spotykane. Bundespolizei jest formacją dobrze wyposażoną, posiadającą na stanie helikoptery, pojazdy opancerzone, wiele rodzajów samochodów osobowych, łodzie oraz motocykle. Austriacka policja używa również najnowocześniejszej broni palnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, austriackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *