Citroën Visa – Police Nationale (Francja)

Citroën Visa to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1978-1989. Początkowo model nie był zbyt popularny z uwagi na nietypowy grill (nazywany świńskim ryjkiem) oraz wygląd zegarów i przełączników (kojarzonych z kolei z puszką z piwem i krajalnicą do sera). W 1981 samochód przeszedł więc facelifting, w którym przeprojektowano przód auta, co przełożyło się na wzrost jego popularności. Pięć lat później odświeżeniu poddano również wnętrze. Auto oferowane było z nadwoziem typu hatchback, jednak na jego bazie powstał niezwykle popularny, niewielki samochód dostawczy Citroën C15. Następcą Visy w gamie modelowej Citroëna został model AX.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *