Jeep Renegade – Polizia di Stato (Włochy)

Jeep Renegade to kompaktowy samochód osobowy z nadwoziem typu SUV, produkowany od 2014. W 2018 model przeszedł facelifting. Auto dostępne jest z pięciodrzwiowym nadwoziem. Renegade oferowany jest z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 170 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 120 do 170 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne oraz pomalowałem w nim odbłyśniki reflektorów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Jeep Renegade – Polizia di Stato (Włochy)

  1. James pisze:

    Tablice rejestracyjne znacząco podnoszą efekt wizualny modelu 👍🏻

    • Jacek Jóźwik pisze:

      Dzięki, fajnie że się podobają. Staram się robić blachy do większości modeli, gdyż ich producenci niestety często nie zwracają uwagi na ten szczegół – a szkoda 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *