Alfa Romeo 33 – Polizia di Stato (Włochy)

Alfa Romeo 33 to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1983-1995. Model stanowił następcę modelu Alfasud. Samochód oferowany był jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. W 1986 i 1990 model przeszedł faceliftingi. Alfa 33 dostępna była z benzynowymi silnikami o mocy od 68 do 137 KM oraz z jednostkami diesla o mocy 74 i 84 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na jedną lub obie osie. Następcą modelu została Alfa Romeo 146.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini we włoskiej serii modeli Polizia di Stato. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *