Ford Crown Victoria – Virginia State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Virginia State Police (VSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie stanu Virginia. VSP dzieli się na siedem dywizji, w skład których wchodzi 49 biur terenowych. Obecnie formacja liczy około 3000 pracowników. Główna siedziba Virginia State Police mieści się w North Chesterfield.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała pomalowanie modelu, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej, pochodzącej z modelu Bburago. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ford Crown Victoria – Virginia State Police (USA)

  1. Piotr pisze:

    Świetnie wyszedł Tobie ten modelik 🙂

    Pozdrawiam!

    Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *