Alfa Romeo Giulietta – Arma dei Carabinieri (Włochy)

Alfa Romeo Giulietta trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany od roku 2010 do chwili obecnej. Auto stanowi następcę modelu 147. W 2013 samochód został poddany modernizacji. Giulietta oferowana jest wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback. Model dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy od 105 do 240 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 105 do 170 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednią oś.

Arma dei Carabinieri (Karabinierzy) to włoska ogólnokrajowa żandarmeria, której jurysdykcji podlegają zarówno wojskowi, jak i cywile. Poza wykonywaniem obowiązków typowych dla żandarmerii oraz części zadań typowych dla policji, Karabinierzy pełnią także służbę patrolową na ulicach włoskich miast, zajmują się również ochroną m.in. Ministra Obrony, wysokich rangą dowódców wojskowych, a także innych ważnych funkcjonariuszy publicznych oraz przywódców państw podczas ich wizyt we Włoszech. Korpus Karabinierów ma za zadanie natychmiastową obronę kraju w przypadku ataku militarnego z zewnątrz. Bierze również czynny udział w operacjach militarnych poza granicami Włoch. Formacja ta liczy około 110000 funkcjonariuszy. Mimo że we włoskim społeczeństwie Carabinieri są uważani za najbardziej kompetentnych oraz poważanych wśród służb mundurowych, są też częstym przedmiotem dowcipów ze względu na stereotyp Carabinieri, który jest raczej niedouczonym oraz niekompetentnym funkcjonariuszem.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. W modelu zostały wymienione koła (na wyprodukowane przez Mondo Motors), została dołożona środkowa lampa ostrzegawcza, pomalowane zostały odbłyśniki reflektorów oraz zostały dołożone tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *