Fiat Grande Punto – Guardia di Finanza (Włochy)

Fiat Punto trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2005-2018. Auto doczekało się trzech rozwinięć projektu – w latach 2005-2009 produkowano model Grande Punto, w latach 2009-2012 Punto Evo, a w latach 2012-2018 Punto 2012. Grande Punto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowy van. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 65 do 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 75 do 130 KM. Oferowana była także 70-konna wersja zasilana gazem ziemnym. Skrzynia biegów była manualna lub półautomatyczna, a napęd przenoszony był na przednie koła.

Guardia di Finanza jest jedną z trzech centralnych (obok Polizia di Stato i Arma dei Carabinieri) formacji policyjnych we Włoszech. Do zadań formacji należy zwalczanie wszelkich przestępstw finansowych, przemytu oraz nielegalnego obrotu narkotykami i środkami leczniczymi. Zajmuje się także ochroną wód terytorialnych Włoch. Obecnie w tej formacji służy ok. 69000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *