GAZ M-21 „Wołga” – Milicja Obywatelska (Polska)

GAZ M-21 „Wołga” (ГАЗ-M21 „Волга”) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1956-1970. Samochód stanowił następcę modelu M-20 Pobieda. W 1962 pojawiła się wersja kombi – Wołga M-22. Oprócz niej produkowano także specjalną, wzmocnioną wersję nazwaną M-23. GAZ M-21 „Wołga” był samochodem szeroko eksportowanym, w tym także do krajów zachodnich. Łącznie, razem z wersją kombi, wyprodukowano 639 478 Wołg pierwszej generacji.

PRL-owska Milicja Obywatelska Wołgi M-21 otrzymała, podobnie jak model M-22, na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Obie wersje szybko stały się popularnymi i lubianymi przez funkcjonariuszy radiowozami, służącymi przede wszystkim w ogniwach ruchu drogowego. Samochody te były cenione za osiągi oraz dużą ilość miejsca w środku, co pozwalało na zapakowanie do nich sprzętu pomiarowego i wyposażenia używanego przy zdarzeniach drogowych.

Prezentowany model to konwersja miniatury w skali 1:43, wydanej przez firmę DeAgostini. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *