Škoda Favorit – Městská Policie hlavního města Prahy (Czechy)

Škoda Favorit to miejski samochód osobowy produkowany w Czechosłowacji i Czechach w latach 1987-1995. To popularne auto było następcą Škody typu 742 . Favoritka była dostępna tylko jako pięciodrzwiowy hatchback, ale auto to produkowano to również w innych wersjach nadwoziowych pod innymi nazwami – jako pięciodrzwiowe kombi Forman, pięciodrzwiowego kombivana Forman Plus oraz dwudrzwiowego pickupa Pick-up. Samochód zasilany był czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 68 KM. W 1994 zaprezentowano jego następcę – model Felicia, a rok później zaprzestano jego produkcji. Wyprodukowano 783167 egzemplarzy.

Městská Policie hlavního města Prahy to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonujący w stołecznym mieście Republiki Czeskiej – Pradze. Podobnie jak w Polsce, także w Czechach straż miejska jest formacją podległą samorządom lokalnym i przez nie finansowaną. Praska straż miejska została założona w 1991 roku, dysponując 87 funkcjonariuszami. Obecnie strażników miejskich w stolicy Czech służy ponad 2400, a każdego dnia na jej ulicach pojawia się ich blisko 500.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *