Lamborghini Urus – California Highway Patrol (USA)

Lamborghini Urus to luksusowy samochód osobowy typu SUV, produkowany od roku 2018. Samochód oferowany jest z pięciodrzwiowym nadwoziem. Urus napędzany jest benzynowym, podwójnie doładowanym silnikiem o mocy 641 KM. Skrzynia biegów jest automatyczna, ośmiobiegowa, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:46, wyprodukowanej przez firmę Kinsmart. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych, a także wymianę belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *