Alfa Romeo Giulietta – Polizia di Stato (Włochy)

Alfa Romeo Giulietta trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany od roku 2010 do chwili obecnej. Auto stanowi następcę modelu 147. W 2013 samochód został poddany modernizacji. Giulietta oferowana jest wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback. Model dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy od 105 do 240 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 105 do 170 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednią oś.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Mój egzemplarz poddany został niewielkiej waloryzacji w postaci pomalowania odbłyśników przednich reflektorów oraz dołożenia z przodu i tyłu pojazdu kalkomanii z emblematami Alfa Romeo. Do modelu dołożyłem także włoskie tablice rejestracyjne. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *