Volvo 240 – Rijkspolitie (Holandia)

Volvo 240 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1974-1993. Auto oferowane było jako dwu- i czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. 240-tka była dostępna z silnikami benzynowymi o mocy od 82 do 155 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 79 do 82 KM. Skrzynia biegów była cztero- lub pięciobiegowa, z nadbiegiem przełączanym ręcznie bądź elektrycznie, a napęd przenoszony był na koła tylne. Łącznie wyprodukowano 2 862 573 egzemplarzy modelu 240.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Triple 9. Jego edycja jest limitowana do 504 egzemplarzy. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *