Vauxhall Carlton – South Wales Police (Wielka Brytania)

Vauxhall Carlton to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1986-1994. Model stanowił brytyjski odpowiednik Opla Omegi pierwszej generacji. W 1990 auto zostało poddane faceliftingowi. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 82 do 377 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 73 do 100 KM. Carlton występował jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

South Wales Police (wal. Heddlu De Cymru) to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na obszarze walijskich jednostek administracyjnych Bridgend, Cardiff, Merthyr Tydfil, Neath Port Talbot, Rhondda Cynon Taf, Swansea i Vale of Glamorgan. Obecnie służba ta liczy 2907 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *