Berliet GAK – Gendarmerie Nationale (Francja)

Berliet GAK to seria średniej wielkości samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1958-1968 (wersje pożarnicze 20H do 1971). Samochód napędzany był 100-konnym, wysokoprężnym silnikiem projektu Citroëna. Skrzynia biegów była manualna, o czterech przełożeniach. Maksymalna prędkość wynosiła ok. 68 km/h.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Hachette w serii „Berliet Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *