Dodge Charger – Carabineros de Chile (Chile)

Dodge Charger generacji LX to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 2006-2010 jako następca modelu Intrepid. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 193 do 431 KM. Charger dostępny był wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Carabineros de Chile to chilijska formacja policji cywilnej. Obok policji kryminalnej oraz morskiej, stanowi jedną z sił policyjnych kraju, podległych jego Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Do 2011 formacja stanowiła część chilijskich sił zbrojnych. Misją karabinierów jest utrzymanie lub przywrócenie porządku i bezpieczeństwa w chilijskim społeczeństwie poprzez edukację obywatelską, służbę na rzecz społeczności, pracę policji, a w sytuacji wojennej działanie jako siły zbrojne (wszyscy ich członkowie przeszli szkolenie wojskowe). Obecnie formacja liczy ponad 58000 funkcjonariuszy. Główna jej siedziba mieści się w Santiago de Chile.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Carabineros de Chile. Miniatura posiada otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika, a także skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, chilijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *