Renault 30 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault 30 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1975-1984. Przez większość czasu produkcji oferowano także bliźniaczy model Renault 20, który różnił się od R30 innym kształtem reflektorów oraz uboższym wyposażeniem. Renault 30 było dostępne wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback. Auto oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 131 do 143 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na oś przednią. Następcą modelu w gamie Renault został model 25.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *