GAZ-233036 „Tigr” – Politsiya Rossii (Rosja)

GAZ „Tigr” ( ГАЗ „Тигр”) to rodzina wielozadaniowych, opancerzonych samochodów o podwyższonych właściwościach jezdnych. Pojazdy te występują z rosyjskim silnikiem JaMZ o mocy 215 KM lub amerykańską jednostką Cummins o mocy 205 KM. Pojazd waży, zależnie od wyposażenia, od 6600 do 7200 kg. Opancerzenie korpusu pojazdu zostało wykonane ze specjalnej stali pancernej o grubości od 5 do 7 mm. Cena samochodu wynosi obecnie od 100 do 120 tysięcy USD, w zależności od jego wyposażenia. W jednostkach podległych rosyjskiemu MSW służy aktualnie około 350 pojazdów z rodziny „Tigr”.

Politsiya Rossii (Полиция России) to policja cywilna Federacji Rosyjskiej. Służba została powołana do życia w 2011, zastępując Militsiyę. Obecnie w jej strukturach służy ok. 750000 funkcjonariuszy. Główna siedziba rosyjskiej policji znajduje się w Moskwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę DeAgostini w rosyjskiej serii modeli „Автолегенды СССР” (Autolegendy ZSRR) jako numer 10. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *