Moskwicz 21412 – Militsiya (Rosja)

Moskwicz 2141 to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany w latach 1986-2001. Wersja eksportowa tego modelu otrzymała nazwę Aleko. Model oferowany był jako pięciodrzwiowy hatchback. Odmianę 21412 produkowano w latach 1988-1994. Wyposażona ona była w benzynowy silnik o pojemności 1,5 l i mocy 72 KM, stanowiący zmodernizowaną jednostkę ze starszych modeli Moskwicza. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę DeAgostini w rosyjskiej serii modeli „Автолегенды СССР” (Autolegendy ZSRR) jako numer 11. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *