Nissan X-Trail I – Policía Nacional (Hiszpania)

Nissan X-Trail pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 2000-2014. W 2009 model został poddany niewielkiej modernizacji. Auto oferowane było z pięciodrzwiowym nadwoziem typu SUV. Do napędu użyto benzynowych jednostek napędowych o mocy 140 i 165 KM oraz silników diesla o mocy 114 i 136 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie.

Policía Nacional (obecna nazwa Cuerpo Nacional de Policía) to narodowa policja Hiszpanii. Wraz z Guardia Civil tworzy siły i środki bezpieczeństwa państwa (Fuerzas y cuerpos de seguridad del Estado). Zasadniczo formacja odpowiada na terenie całego kraju za prowadzenie dochodzeń w sprawach przestępstw i wykroczeń, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, walkę z terroryzmem oraz inne sprawy dotyczące porządku publicznego i imigracji. W niektórych jednak regionach Hiszpanii rola policji narodowej jest mniejsza, z uwagi na posiadanie przez nie własnych sił policyjnych (np. Ertzaintza w Kraju Basków , Mossos d’Esquadra w Katalonii lub Policia Foral w Nawarze). Obecnie hiszpańska policja liczy około 65000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia”. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *