Nissan Primera III – Guardia Civil (Hiszpania)

Nissan Primera trzeciej generacji, oznaczony przez producenta kodem modelowym P12, to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2002-2007. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe liftback i kombi. Do napędu wykorzystano benzynowe silniki o mocy od 109 do 170 KM oraz jednostki diesla o mocy od 120 do 139 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią oś.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *