Dodge Intrepid – Tennessee Highway Patrol (USA)

Dodge Intrepid jest samochodem klasy średniej-wyższej produkowanym w latach 1993-2004 jako następca modeli Dynasty i Monaco. Jest to czterodrzwiowy sedan. Do napędu używano silników V6, które w tym modelu dostępne były w dwóch wariantach – słabszym 3.3 o mocy 155 KM i mocniejszym 3.5 o mocy 217 KM. Samochód był wyposażony w czterostopniową automatyczną skrzynię biegów.

Tennessee Highway Patrol (THP) jest formacją podległą Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanu Tennessee i pełniącą funkcję zarówno policji drogowej, jak i stanowej. Główne zadania THP to ściganie sprawców wykroczeń drogowych, badanie przyczyn i skutków wypadków oraz działania interwencyjne i profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania przypadkom prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Formacja ta jest także odpowiedzialna za badanie przeszłości osób ubiegających się o pozwolenie na broń palną.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Ciekawostką jest fakt, iż producent modelu popełnił literówkę w jego malowaniu – zamiast bowiem poprawnej nazwy modelu „Intrepid”, z tyłu umieścił napis „Interpid”. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne stanu Tennessee (wykonanie własne).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *