Peugeot 206 – Service d’incendie et d’aide médicale urgente de la région de Bruxelles-Capitale (Belgia)

Peugeot 206 jest samochodem osobowym klasy B produkowanym w latach 1998-2012. Ten popularny miejski samochód dostępny był z siedmioma silnikami benzynowymi o mocy od 60 do 177 KM oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi o mocy od 68 do 109 KM. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (łatwość manewrowania na ciasnych ulicach) model 206 był chętnie wykorzystywany przez służby ratownicze (np. policję we Francji czy Belgii).

Service d’incendie et d’aide médicale urgente de la région de Bruxelles-Capitale (SIAMU) to zawodowa straż pożarna obsługująca miasto Bruksela oraz 18 innych gmin stanowiących Region Stołeczny Brukseli. Jest to największa straż pożarna w Belgii – zatrudnia ponad 1000 strażaków. Siły i środki SIAMU w Brukseli skoszarowane są w ośmiu jednostkach na terenie całego Regionu Stołecznego.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell i wydaną w serii Cararama. Model nie posiada otwieranych elementów. W modelu wymieniłem tablice rejestracyjne na własnoręcznie wykonane.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *