Ford Crown Victoria – Mississippi Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Mississippi Highway Patrol (MHP) to formacja policyjna, pełniąca funkcję policji drogowej i stanowej na terenie stanu Missisipi. MHP liczy około 1000 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze MHP są najlepszymi strzelcami w USA – w latach 1962-2006 zdobyli oni 10 zwycięstw w National Police Shooting Championships (krajowych mistrzostwach policji w strzelaniu) – więcej niż jakakolwiek inna formacja.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wykonaną przez amerykańską firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, pokrywy silnika i bagażnika oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne stanu Missisipi, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *