Łada Niva – Policie České republiky (Czechy)

Łada Niva (Лада Нива) to samochód terenowy produkowany od roku 1977 najpierw w ZSRR, a potem w Rosji przez firmę AwtoWAZ (АвтоВАЗ). Od 2006 do chwili obecnej model ten jest produkowany pod nazwą Łada 4×4. Samochód ten jest jednym z najdzielniejszych aut terenowych produkowanych w Europie, co sprawia, że jest on chętnie i w dużej ilości wykorzystywany przez służby ratunkowe – zwłaszcza w rejonach trudno dostępnych, np. górskich (w Polsce auto popularne np. w strażach parków narodowych i ochotniczych pogotowiach ratunkowych).

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Atlas i wydaną w serii modeli Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Łada Niva – Policie České republiky (Czechy)

 1. Piotr pisze:

  Świetna kolekcja! Jako pasjonat modeli radiowozów będę tu często zaglądał 🙂 Łada bardzo ładna 😉

  P.S. W wolnej chwili dodam Twój blog do polecanych na mojej stronce 🙂

  Pozdrawiam!

  Piotr

  • Jacek Jóźwik pisze:

   Dzięki! Cieszę się, że moja kolekcja Ci się podoba. Ja z kolei zaglądam często do Ciebie, ponieważ troszkę zazdroszczę takiej kolekcji polskich 🙂
   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *