Volvo V70 – Politi- og lensmannsetaten (Norwegia)

Volvo V70 drugiej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 2000-2007. Samochód został zbudowany na płycie podłogowej, która posłużyła także do stworzenia wersji sedan – modelu S80, będącego następcą modelu S70. Samochód dostępny był z jedenastoma silnikami benzynowymi (o mocy od 140 do 300 KM), sześcioma jednostkami diesla (o mocy od 126 do 185 KM) oraz dwoma jednostkami zasilanymi gazami CNG i LPG (obie 140-konne).

Politi- og lensmannsetaten (biuro policji i szeryfa) to ogólnokrajowa, rządowa formacja policyjna, której celem jest profilaktyka i walka z przestępczością oraz codzienne zapewnianie porządku na terenie Królestwa Norwegii. Agencją zarządzają dwa równoległe organy – Politidirektoratet (Dyrekcja Policji – POD) i Politiets sikkerhetstjeneste (Służba Bezpieczeństwa Policji – PST). Norweska policja liczy około 14000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell i wydana w serii Cararama. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane norweskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *