Mercedes-Benz Unimog U411 – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Mercedes-Benz Unimog U411 to średniej wielkości samochód ciężarowy, przystosowany do pracy w ekstremalnie ciężkich warunkach terenowych, produkowany w latach 1956-1974. Samochód ten był zasilany silnikiem o mocy 30 KM. Konstrukcyjnie oparty był na Unimogu U401.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Atlas i wydaną w serii modeli Legendäre Nutzfahrzeuge. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne THW.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *