BMW 328i – Policajný zbor Slovenskej republiky (Słowacja)

BMW serii 3 czwartej generacji, oznaczone przez producenta kodem E46, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1998-2005. Przez wszystkie lata produkcji model był wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych samochodów według magazynu „Car and Driver”. Model 328i wyposażony był w sześciocylindrowy, benzynowy motor o mocy 193 KM. Samochód dostępny był z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Policajný zbor Slovenskej republiky (Korpus Policji Republiki Słowackiej) to formacja policyjna odpowiedzialna za bezpieczeństwo publiczne na terenie Słowacji. Policja w tym kraju podlega pod Radę Narodową Republiki Słowackiej oraz tamtejszy rząd. Słowacka policja odpowiedzialna jest m.in. za ochronę bezpieczeństwa obywateli i ich mienia, bezpieczeństwo osobiste prezydenta Słowacji, ochronę granic państwowych i obiektów o szczególnym znaczeniu, bezpieczeństwo ruchu drogowego, wykrywanie i profilaktykę przestępstw czy profilaktykę terroryzmu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane przednie drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane słowackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *