Range Rover – Her Majesty’s Coastguard (Wielka Brytania)

Range Rover trzeciej generacji to duży, luksusowy samochód typu SUV, produkowany w latach 2001-2012. Dostępny był z trzema jednostkami benzynowymi o mocy od 286 do 510 KM oraz trzema dieslami o mocy od 177 do 339 KM. Skrzynia biegów była wyłącznie automatyczna, dostępna z pięcioma, sześcioma lub ośmioma przełożeniami. Range Rover trzeciej generacji był pierwszym Range Roverem z nadwoziem samonośnym, pozbawionym ramy.

Her Majesty’s Coastguard (Straż Przybrzeżna Jej Królewskiej Mości, HMCG) to brytyjska służba poszukiwania i ratownictwa (tzw. SAR), odpowiedzialna za inicjowanie, prowadzenie i koordynację działań ratowniczych, w celu niesienia pomocy wszystkim będącym w niebezpieczeństwie osobom znajdującym się na morzu. Formacja jest wyposażona m.in. w statki i helikoptery ratownicze. Nie jest ona uzbrojona, w świetle prawa jest jednak służbą mundurową. Poszczególne zadania HMCG polegają m.in. na pomocy osobom pływającym w morzu i mającym trudności, pomocy statkom wycieczkowym i handlowym, pomocy osobom w trudnej sytuacji znajdującym się na wybrzeżu (np. na klifach), pomocy w nagłych wypadkach medycznych na statkach, instalacjach lub wyspach morskich, ewakuacji rannych i chorych na morzu czy zabezpieczaniu zderzeń jednostek pływających. Her Majesty’s Coastguard prowadzi również morską obserwację przeciwartyleryjską.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell i wydana w serii modeli Cararama. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *