Škoda Yeti – Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (Czechy)

Škoda Yeti to crossover segmentu B, produkowany w latach 2009-2017. Samochód powstał na płycie podłogowej Škody Octavii 4×4. Yeti był modelem dość uniwersalnym, ze względu na kompaktowe wymiary i jednocześnie dużą przestronność wnętrza, a także lekko podwyższony prześwit. Samochód ten był dostępny w wersji z napędem na przednie oraz na wszystkie koła, z manualną oraz automatyczną skrzynią biegów. Auto dostępne było z różnymi silnikami TSI i TDI. Yeti otrzymał tytuł Czeskiego Samochodu Roku 2010. W 2012 został przeprowadzony facelifting, upodabniający model do innych aut z gamy Škody. W 2017 Yeti został wycofany z produkcji i zastąpiony przez większy model Karoq.

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (Pogotowie ratunkowe Kraju Pilzneńskiego, ZZS PK) jest służbą państwowego pogotowia ratunkowego w Kraju Pilzneńskim – jednej z 14 jednostek terytorialnych Czech. ZZS PK składa się z siedmiu departamentów regionalnych (Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany. Tachov, Domažlice, Klatovy) podzielonych na 37 zespołów wyjazdowych w 24 stacjach pogotowia ratunkowego. Służba posiada także oddział lotniczego pogotowia ratunkowego.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez czeską firmę Abrex.  Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *